Siłownia czy street wokout na boisko szkolne - porównanie

Szkolna siłownia na boisku
Co wybrać - siłownia dla dzieci czy street workout? 


Wiele szkół ponadgimnazjalnych wyposażona jest w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń na których prowadzone są zajęcia z wychowania fizycznego. Są to profesjonalne sprzęty skierowane do kulturystów i amatorów kulturystyki. Dzieci pod okien nauczyciela mogą w szkolnych warunkach nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń, sprawdzić do czego służą popularne urządzenia, a przede wszystkim zrozumieć budowę mięśniową człowieka. Młodzież i dzieci uczą się jakie ćwiczenia wykonać na określone partie mięśni oraz które przyrządy będą optymalne do uzyskania zaplanowanego efektu. Oswajają się z terminologią specjalistyczną np. nazwami urządzeń np. orbitrek, wioślarz, motyl, ławeczka skośna, sztanga, drążek do podciągania i inne. Trening obejmuje również naukę oddychania i koordynacji oddechu z wykonywanym ćwiczeniem. 

Tego typu siłownie są sprzętami typowo do wnętrz i mogą sąsiadować z szkolną halą sportową.  


Siłownia zewnętrzna szkolna – trening na boisku


Innym typem siłowni dla uczniów jest siłownia zewnętrzna dla dzieci. Wyróżniamy tutaj dwa główne typy oferowanych na rynku urządzeń: 

- siłownie zewnętrzne dla dzieci

- street workout

Urządzenia różnią się się od siebie niemal wszystkim więc należy omówić je oddzielnie. 


Siłownia zewnętrzna dla dzieci 


Urządzenia tego typu są przeznaczone dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Tradycyjna siłownia zewnętrzna jest dla młodzieży i dorosłych powyżej 140 cm wzrostu. Dziecięca natomiast właśnie dla tych, którzy nie osiągnęli tego pułapu. Czyli mamy w tym wypadku dziecko w wieku 7-10 lat, malucha który bardziej zainteresowany jest zabawą niż prawdziwym treningiem. Takie też są siłownie dla dzieci. Więcej tu zabawy i łatwych ćwiczeń w dwie lub cztery osoby niż kulturystyki. Głównym aspektem jest w tym wypadku bezpieczeństwo maluchów. Chcemy zachęcić dzieci do aktywności, ale musimy pamiętać, że fantazja będzie im podpowiadała niestandarowe sposoby wykorzystania urządzeń. I dobrze. Dajmy się dzieciom pobawić na siłowni, dając im sprzęt dostosowany do ich wzrostu i umiejętności motorycznych. Na profesjonalne ćwiczeni jeszcze mają czas. Teraz zbudujmy w nich dobre skojarzenia z ćwiczeniami i aktywnością fizyczną. To zaprocentuje w przyszłości. 


Street workout na boisku szkolnym 


Sprzęt do street workout to po polsku urządzenia kalisteniczne, czyli takie do ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała. Tego typu instalacja to całkiem profesjonalny zestaw wielofunkcyjny do zróżnicowanych ćwiczeń od łatwych i intuicyjnych po bardzo trudne i wymagające. W skład zestawów wchodzą przede wszystkim poręcze na różnych wysokościach, drabinki pionowe i poziome, ławki, liny do wspinania itp. Zestawy wyposażone są w instrukcje z przykładowymi ćwiczeniami. Zestaw do street workout może być jak siłownia na boisku i każdy nauczyciel wychowania fizycznego jest w stanie przeprowadzić ciekawą i wymagającą lekcję zarówno dla dzieciaków ze szkoły podstawowej jak i średniej. Ze względu na wysokość zamontowanych drabinek czy lin do wspinania wymaga nawierzchni bezpiecznej. 


Szkoła boisko siłownia wychowanie fizyczneSiłownia zewnętrzna czy street wokout dla szkoły – podsumowanie 


Omówiliśmy kompletnie rożne propozycje i wnioski nasuwają się same. Te sprzęty mają inne przeznaczenie i skierowane są do różnych grup dzieci. Siłownie plenerowe dla dzieci to sprzęty amatorskie dla najmłodszych klas szkół podstawowych. Służą do przyzwyczajania dzieci do ćwiczeń i mają ważną funkcję zabawy. Jest to po prostu rozrywka na przewie lub po lekcjach. 

Street workout to sprzęt profesjonalny, na którym wykonamy pełną lekcję wychowania fizycznego. Jest skierowany do starszych i młodszych dzieci. Po godzinach nauki będzie gromadził starszą młodzież i dorosłych, którzy doskonale wiedza jak wykorzystać swoje ciało do solidnego treningu. 


Zadzwoń do nas tel. 884 000 884
STARMAX – producent siłowni zewnętrznych dla dzieci i sprzętu street workout dla szkół. 
https://outdoorfitness.pl/


Street workout StrongMax Starmax