Specyfikacja techniczna siłowni dla dzieci Starmax

w oparciu o normę EN 16630:2015

Seria OFKids - siłownie dla dzieci


 1. Rama konstrukcyjny urządzeń wykonana z rury stalowej Ø 60 mm giętej w łuki i stopy fundamentowej Ø 114,3x3,6 mm. Zakończenia rur zaspawane na stałe. Dennic kapturkowych nitowanych lub zaślepek nie dopuszcza się.
 2. Pozostałe elementy rurowe stalowe, pochwyty do rąk min. Ø 25 mm. Wszystkie końcówki rur szczelnie zaspawane co zapobiega korozji wewnątrz rury. Nie dopuszcza się zaślepek wciskanych i nitowanych.
 3. Stopa montażowa urządzenia zakończona kołnierzem z czterema otworami służącymi do mocowania do fundamentu za pomocą śrub osłonięta pokrywą stalową sześciokątną.
 4. Dwukrotne malowanie proszkowe: podkładem cynkowym oraz farbą, grubość warstwy 120 μm.
 5. Stopki i siedziska wykonane z hdpe min 10 mm.
 6. Wychylenie elementów ruchomych, takich jak noga biegacza lub wahadła ograniczone do wychylenia 55° zabudowanymi ogranicznikami. Widoczne odboje nie są dozwolone.
 7. Śruby kwasoodporne z łbem kubełkowym na klucz imbusowy. Podkładki nierdzewne. Nakrętki kołpakowe nierdzewne zabezpieczone przed odkręceniem.
 8. W przegubach łożyska kulkowe, bezobsługowe 2RS, metryczne.
 9. Odległość między elementami ruchomymi a stałymi (np. korba rowerka) powinna wynosić >60mm.
 10. Odległość między najniższym miejscem ruchomym a ziemią powinna wynosić min. 60 mm.
 11. Wszystkie urządzenia, gdzie występuje pedałowanie muszą mieć redukcję obrotów w postaci hamowania lub wolnego biegu (np. w rowerku).
 12. Urządzenia z obrotowymi elementami typu Koła Tai-Chi nie mogą mieć otworów większych niż 8 mm lub musi występować hamowanie obracania. Gałki nie są dopuszczalne.
 13. Urządzenia są wykonane w oparciu o normę PN-EN 16630:2015 potwierdzone aktualnym certyfikatem wydanym przez kredytowaną jednostkę PCA.
 14. Urządzenia montowane do fundamentów, których górna krawędź znajduje się minimum 20 cm pod ziemią, co zapobiega przypadkowemu lub celowemu odkryciu fundamentu i mocowania zgodnie z pkt 4.3.15 normy PN-EN 16630:2015, lub osłonięte osłonami.
 15. Wokół każdego urządzenia zachować strefę bezpieczeństwa min. 1,5m.
 16. Tabliczki informacyjne w kształcie półkola. 
Uwaga. Wyjątkowy kształt giętej ramy w urządzeniach Kids jest zastrzeżonym wzorem użytkowym chronionym prawem na terenie Unii Europejskiej. Wykonywanie urządzeń zbliżonych kształtem jest zabronione.


Masz pytania do opisu technicznego?
Chętnie odpowiem na twoje pytania. JOLANTA SZYDLIK, TEL. 58 38 00 583